خريد بليط هواپيما ماهان

سازمان هواپيمايي كشوري چرا نمي تواند قيمت تعيين كند؟

سازمان هواپيمايي كشوري به مردم توصيه كرد از بازار سياه بليت نخرند. فروش بليت خارج از چارچوب تعيين‌شده تخلف محسوب مي‌شود. 

با توجه به افزايش تقاضاي خريد بليت هواپيما در آستانه تعطيلات چندروزه خردادماه كه احتمال سوداگري در بازار را دوچندان مي‌كند، سازمان هواپيمايي كشوري به مردم توصيه كرد از بازار سياه بليت نخرند.

طبق قانون برنامه پنجم توسعه و با آزادسازي و شناور شدن نرخ خدمات هوايي، تعيين قيمت بليط هواپيما توسط نهادهاي دولتي غيرممكن شده است؛ اما سازمان هواپيمايي كشوري شركت‌هاي هوايي را ملزم كرده كه نرخ‌هاي خود را در پايگاه‌هاي اينترنتي رسمي اين شركت ثبت كنند تا مشتريان به‌خصوص در ايام تعطيلات رسمي با قيمت بالا بليت تهيه نكنند.

به‌طور معمول در روزهاي عادي، شركت‌هاي هوايي نرخ بليت را در بسياري از مسيرهاي داخلي حتي به يك‌سوم كاهش مي‌دهند تا مسافران بيشتري با پروازهاي آن‌ها جابجا شود و بسياري از آژانس‌هاي هوايي در اين ايام با نرخ كمتري كه شركت‌هاي تعيين كرده‌اند، بليت عرضه مي‌كنند.

در آستانه تعطيلات چندروزه هفته آينده كه از ۱۳ تا ۱۸ خرداد ادامه دارد و نيز تعطيلات عيد سعيد فطر در روزهاي ۲۳ تا ۲۶ خرداد، بار ديگر عده‌اي سودجو به دنبال فروش بليت هواپيما در مسيرهاي پر تقاضا با چند برابر قيمت آن هستند؛ اما سازمان هواپيمايي كشوري اعلام كرده است كه اجازه نخواهد داد قيمت‌ها از نرخ تعيين شده، بيشتر شود.

«مقصود اسعدي ساماني» دبير انجمن شركت‌هاي هواپيمايي، مي‌گويد:

شركت‌هاي هوايي حداقل و حداكثر قيمت بليت در مسيرهاي مختلف را در سايت‌هاي خود مشخص كرده‌اند و اگر بليتي بالاتر از نرخ آن‌ها فروخته شود، تخلف محسوب شده و قابل پيگيري است.

اسعدي ساماني روز جمعه  گفت:

در روزهاي اخير برخي از سايت‌هاي اينترنتي بدون مجوز وارد بازار شده و بليط هواپيما را در مسيرهاي پر تقاضا براي ايام تعطيلات هفته آينده با قيمت بالاتري به مردم عرضه مي‌كنند.

اين مقام مسئول تأكيد كرد:

در صورتي كه متقاضيان باقيمت بالاتري بليت تهيه كرده‌اند، مي‌توانند در بخش رسيدگي به شكايات پايگاه اينترنتي سازمان هواپيمايي كشوري، اعتراض و شكايت خود را ثبت كنند تا به اين موارد رسيدگي شود.

دبير انجمن شركت‌هاي هواپيمايي تأكيد كرد:

سازمان هواپيمايي كشوري و انجمن شركت‌هاي هوايي به دنبال اين هستند كه از هرگونه عرضه بليت با نرخ‌هاي بيشتر جلوگيري كنند.

«رضا جعفر زاده» سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري نيز در اين رابطه گفت:

در زمان اوج سفرهاي هوايي و به‌خصوص تعطيلات رسمي اين سازمان براي جلوگيري از عرضه بليت با نرخ بيشتر از چارچوب‌هاي قانوني، هماهنگ با سير اركان‌هاي نظارتي تلاش مي‌كند تا قيمت‌ها افزايش نيابد.

جعفرزاده به مسافران توصيه كرد:

متقاضيان بايد بليت‌هاي مورد نياز خود را از مراجع معتبر و سايت‌هايي كه از سازمان هواپيمايي كشوري مجوز دارند، خريداري كنند.

فروش بليت خارج از چارچوب تعيين شده (قيمتي كه شركت‌هاي هواپيمايي در سايت‌هاي خود اعلام كرده‌اند) تخلف محسوب مي‌شود و با متخلفان طبق ضوابط و مقرارت قانوني برخورد خواهد شد.

ادامهـ مطلبـ
بازدید : | ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۱:۱۶:۲۲ | دانيال
برچسب: بليط هواپيما، بليط، خريد بليط هواپيما، خريد اينترنتي بليط هواپيما، خريد آنلاين بليط هواپيما، خريد بليط چارتر، خريد بليط سيستمي هواپيما، خريد بليط خارجي، خريد بليط ارزان هواپيما، بليط ارزان هواپيما،

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

آخرین مطالب ارسالی

معرفي سايت تيك بان

يك تجربه از خريد بليط هواپيما در خارج از ايران به صورت انلاين

مشكل جديد: بليط هاي تقبلي براي سفر هاي هوايي

مهر 97 هزينه سفر هوايي عتبات چقدر خواهد بود؟

بليط ارزان: واقعيت يا تبليغات رسانه اي

قيمت بليط هواپيما داخلي

بليط چارتر

بليط ارزان كيش دقيقه 90

خريد بليط هواپيما از تهران به اصفهان - تيك بان

قيمت بليط هواپيما ماهان چطور تعيين ميشود؟

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان