خريد بليط هواپيما ماهان

سازمان هواپيمايي كشوري چرا نمي تواند قيمت تعيين كند؟

سازمان هواپيمايي كشوري به مردم توصيه كرد از بازار سياه بليت نخرند. فروش بليت خارج از چارچوب تعيين‌شده تخلف محسوب مي‌شود. 

با توجه به افزايش تقاضاي خريد بليت هواپيما در آستانه تعطيلات چندروزه خردادماه كه احتمال سوداگري در بازار را دوچندان مي‌كند، سازمان هواپيمايي كشوري به مردم توصيه كرد از بازار سياه بليت نخرند.

طبق قانون برنامه پنجم توسعه و با آزادسازي و شناور شدن نرخ خدمات هوايي، تعيين قيمت بليط هواپيما توسط نهادهاي دولتي غيرممكن شده است؛ اما سازمان هواپيمايي كشوري شركت‌هاي هوايي را ملزم كرده كه نرخ‌هاي خود را در پايگاه‌هاي اينترنتي رسمي اين شركت ثبت كنند تا مشتريان به‌خصوص در ايام تعطيلات رسمي با قيمت بالا بليت تهيه نكنند.

به‌طور معمول در روزهاي عادي، شركت‌هاي هوايي نرخ بليت را در بسياري از مسيرهاي داخلي حتي به يك‌سوم كاهش مي‌دهند تا مسافران بيشتري با پروازهاي آن‌ها جابجا شود و بسياري از آژانس‌هاي هوايي در اين ايام با نرخ كمتري كه شركت‌هاي تعيين كرده‌اند، بليت عرضه مي‌كنند.

در آستانه تعطيلات چندروزه هفته آينده كه از ۱۳ تا ۱۸ خرداد ادامه دارد و نيز تعطيلات عيد سعيد فطر در روزهاي ۲۳ تا ۲۶ خرداد، بار ديگر عده‌اي سودجو به دنبال فروش بليت هواپيما در مسيرهاي پر تقاضا با چند برابر قيمت آن هستند؛ اما سازمان هواپيمايي كشوري اعلام كرده است كه اجازه نخواهد داد قيمت‌ها از نرخ تعيين شده، بيشتر شود.

«مقصود اسعدي ساماني» دبير انجمن شركت‌هاي هواپيمايي، مي‌گويد:

شركت‌هاي هوايي حداقل و حداكثر قيمت بليت در مسيرهاي مختلف را در سايت‌هاي خود مشخص كرده‌اند و اگر بليتي بالاتر از نرخ آن‌ها فروخته شود، تخلف محسوب شده و قابل پيگيري است.

اسعدي ساماني روز جمعه  گفت:

در روزهاي اخير برخي از سايت‌هاي اينترنتي بدون مجوز وارد بازار شده و بليط هواپيما را در مسيرهاي پر تقاضا براي ايام تعطيلات هفته آينده با قيمت بالاتري به مردم عرضه مي‌كنند.

اين مقام مسئول تأكيد كرد:

در صورتي كه متقاضيان باقيمت بالاتري بليت تهيه كرده‌اند، مي‌توانند در بخش رسيدگي به شكايات پايگاه اينترنتي سازمان هواپيمايي كشوري، اعتراض و شكايت خود را ثبت كنند تا به اين موارد رسيدگي شود.

دبير انجمن شركت‌هاي هواپيمايي تأكيد كرد:

سازمان هواپيمايي كشوري و انجمن شركت‌هاي هوايي به دنبال اين هستند كه از هرگونه عرضه بليت با نرخ‌هاي بيشتر جلوگيري كنند.

«رضا جعفر زاده» سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري نيز در اين رابطه گفت:

در زمان اوج سفرهاي هوايي و به‌خصوص تعطيلات رسمي اين سازمان براي جلوگيري از عرضه بليت با نرخ بيشتر از چارچوب‌هاي قانوني، هماهنگ با سير اركان‌هاي نظارتي تلاش مي‌كند تا قيمت‌ها افزايش نيابد.

جعفرزاده به مسافران توصيه كرد:

متقاضيان بايد بليت‌هاي مورد نياز خود را از مراجع معتبر و سايت‌هايي كه از سازمان هواپيمايي كشوري مجوز دارند، خريداري كنند.

فروش بليت خارج از چارچوب تعيين شده (قيمتي كه شركت‌هاي هواپيمايي در سايت‌هاي خود اعلام كرده‌اند) تخلف محسوب مي‌شود و با متخلفان طبق ضوابط و مقرارت قانوني برخورد خواهد شد.

ادامهـ مطلبـ
بازدید : | ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۱:۱۶:۲۲ | دانيال
برچسب: بليط هواپيما، بليط، خريد بليط هواپيما، خريد اينترنتي بليط هواپيما، خريد آنلاين بليط هواپيما، خريد بليط چارتر، خريد بليط سيستمي هواپيما، خريد بليط خارجي، خريد بليط ارزان هواپيما، بليط ارزان هواپيما،

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

آخرین مطالب ارسالی

وضعيت واي فاي در هواپيماها چگونه است؟

راهنماي خريد بليط هواپيما از سايت تيك بان

مكان هاي بكر اروپايي براي سفر تابستاني

رايگان سواري براي آنهايي كه پول كافي براي سفر ندارند

كدام كشورها براي مسافرت انفرادي مناسب اند؟

پيكاپ پاسپورت چيست؟

براي رفتن به فرودگاه از ماشين شخصي يا از تاكسي استفاده كنيم؟

راهكارهايي ساده براي سفري ارزان

بهترين مكان هاي تفريحي آبي براي سفر تابستاني

اطلاعاتي درباره فرودگاه در حال ساخت آل مكتوم دبي

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان